Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
2.9.2009 vydání­ č. 139

Social Innovation Camp 16.-18. září v Bratislavě

Další Social Innovation Camp se bude 16.-18. září poprvé konat ve střední Evropě. Pořádají jej Transition Online (sídlí v Praze) a Trust for Civic Society in Central and Eastern Europe v Bratislavě. Inovátoři, web designéři, podnikatelé a geekové z Bulharska, ČR, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska tak mají šanci přeměnit svoje nápady (ale i ty, které jim předem zaslali např. neziskové organizace) do podoby fungující internetové služby řešící konkrétní sociální problém....celý článek

Začal příjem žádostí o inovační vouchery

Do 25. září 2009 přijímá Jihomoravské inovační centrum žádosti o inovační vouchery na podporu výzkumné spolupráce mezi firmami a univerzitami. Pro malé a střední podniky (včetně OSVČ) z celé ČR se tak nabízí možnost získat jeden z 36 voucherů v hodnotě do 150 tisíc Kč na nákup výzkumných služeb od brněnských univerzit....celý článek

Nejúspešnější podnikatel podle Reflexu

Pokud mělo být tohle jediným kritériem, stačilo by nahlédnout do žebříčku Fortune nebo Forbes a nebylo nutné se nikoho ptát na jeho názor. Divil jsem se, že nemáme brát do úvahy způsob získání majetku a tedy to, zda je podnikatel úspěšný např. díky své nápaditosti, odvaze nebo pracovitosti. Mají-li být vedle architektů, vědců nebo režisérů vyzdvihováni jako osobnosti i podnikatelé, tak snad také proto, aby působili jako vzory pro své následovníky....celý článek

VIP Telegraf

Uzávěrka 5. FP7 ICT výzvy 26.10.

5. ICT výzva 7. rámcového programu byla vyhlášena již 30.7.2009 s uzávěrkou pro přijímání návrhů projektů 26.10.2009 a s celkovým rozpočtem cca 730 mil. eur. Zahrnuje např. oblasti budování důvěryhodné infrastruktury, digitální obsah, e-learning nebo nanoelektroniku.

Příští Brnopolis OpenCoffee o spolupráci se zahraničními partnery 30.9.

Další neformální setkání Brnopolis OpenCoffee - věnované tentokrát spolupráci se zahraničními partnery s důrazem na potřeby brněnských profesionálů a firem v kreativních průmyslech - spolupořádáme ve středu 30. září od 9 hod ve Ventana Café, Božetěchova 2. Budeme se snažit navázat na výběr námětů z brainstormingu Regionální inovační strategie před 18 měsíci. Úvodní představení budou v angličtině.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové

FIRST Innovation Park © 1999-2009 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039