Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
29.10.2008 vydání­ č. 136

Nestačí neškodit, pane ministře

Loni se na Invexu poprvé konala netradiční konference, jejíž koncept přivedl na svět Petr Koubský. Letos se pod pozměněným názvem Invex Hi-Tech summit konal 2. ročník a řeč byla znovu o tom, jak si představujeme konkurenceschopnost ČR za pár let. Z poznámek mi po dvou týdnech připadají nejzajímavější tyto čtyři......celý článek

Když znovu vyhraje jediný uchazeč

Co napsat o tom, když výběrové řízení na největší státní zakázku pro ICT obor je nejdříve zrušeno, protože v zadávací dokumentaci byl přímo uveden požadavek spojený s technologií jedné konkrétní firmy (SAP), která se sama o zakázku ucházela, a pak jej dotyčná firma stejně vyhraje, protože jediná konkurenční nabídka je vyřazena z důvodu formálního pochybení?...celý článek

VIP Telegraf

Finanční podpora účasti pro FP7 ICT Proposers Day

Vedle celoevropské konference ICT Event, která proběhne 25.-27.11. v Lyonu, bude nejvýznamnější akcí ke 4. a 5. ICT výzvě Proposers Day 22.ledna v Budapešti. 21 účastníkům z ČR mohou být uhrazeny cestovní náklady i ubytování. Zájemci o podporu nechť zašlou na adresu kadlecov@utia.cas.cz jméno s kontakty a zdůvodněním (stačí odstavec v angličtině).

Změna majoritního vlastníka Vltava Stores

Novým většinovým vlastníkem firmy Vltava Stores, která provozuje významnou skupinu českých internetových obchodů, se stala investiční společnost Milestone Partners. Dosavadní 100% vlastník GPL Limited si ponechal menšinový podíl.

T-mobile a Google začali prodávat telefon G1

T-Mobile ve spolupráci s Google uvedl na americký trh telefon G1 s operačním systémem Android, dotykovým displejem i klávesnicí. Při uzavření dvouleté smlouvy na hlasové a datové služby stojí 179 USD. Začátkem listopadu má být zahájen prodej v UK a v Q1/2009 pak v dalších evropských zemích včetně ČR.

Výsledky Deloitte Technology FAST 50

Poradenská společnost Deloitte vyhlásila výsledky 9. ročníku své soutěže Technology Fast 50 Central Europe - nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Už potřetí zvítězila polská firma Blue Media (růst tržeb za posledních 5 let o 10027%). Nejlépe z českých se umístila osmá Invia.cz (2001%), dále Kasa.cz, Miton CZ, Cleverlance Enterprise Solutions, Insia, Cleverbee, Asiana, ComAp, Cygni software, Web Design Factory, Symbio Digital, Logos a Internet Mall. V kategorii Rising Stars (růst obratu za poslední 3 roky) má ČR mezi první desítkou 3 zástupce - Kentico software, Memos Software a Logio.

Dohoda státu a skupiny firem v oblasti elektronické fakturace

Ministerstvo financí, Ministerstvo vnitra a SPIS podepsaly Deklaraci o společném postupu v oblasti elektronické fakturace. Předmětem dohody 14 firem je závazek vybudovat společný a obecně používaný průmyslový standard elektronické fakturace a do roku jej zapracovat do komerčních produktů. Standard má mít označení ISDOC a vycházet z XML formátu. Signatáři jsou Abra Software, Asseco Czech Republic, Cígler software, Česká spořitelna, DC Concept, Ernst & Young, Gordic, J.K.R., K2 Atmitec, Karat Software, LCS International, Microsoft, SAP a Stormware.

Brněnský Westcom získal švýcarskou investici

40% podíl v brněnské firmě Westcom, provozovatele bezplatné služby kombinující hosting a interaktivní publikační systém pro tvorbu webů WebNode.com, získala švýcarská investiční skupina Centralway Holding přes svou dceřinou společnost v Lichtenštejnsku. Již před tím investovala do projektů Invia.cz, Auto.cz nebo Blog.cz. Majoritním vlastníkem zůstává zakladatel Vít Vrba.

Průzkum využívání internetu v ČR

Podle průzkumu agentury Medián, který je součástí celosvětového projektu Target Group Index, využívá internet v ČR 55 % obyvatel. Polovina z nich se připojuje z domova a téměř tři čtvrtiny navštěvují webové stránky denně nebo minimálně několikrát v týdnu. Výsledky průzkumu ukazují velké rozdíly např. ve využívání e-obchodování. Např. v Jižní Koreji vyzkoušelo nákup na webu 48 % populace, zatímco v Itálii pouze 12 %.

Nový prohlížeč od Google

Google vytvořil vlastní webový prohlížeč Chrome, který má usnadnit přístup k firemnímu vyhledávači. Je bezplatný a aktuálně nabízí 43 jazykových mutací včetně češtiny.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členovéFIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039