Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
19.8.2008 vydání­ č. 135

MAXPROGRES: od metropolitních sítí ke službám 99,9

ilustrativní obrázek Společnost MAXPROGRES patří mezi nejvýznamnější ICT firmy v Jihomoravském kraji a mezi přední desítku našeho telekomunikačním trhu. V roce 2007 dosáhla s 80 zaměstnanci obratu 170 mil. Kč. O rozvoji firmy jsem si povídal s jejím ředitelem a většinovým majitelem Jiřím Suchánkem....celý článek

Reality show z Dračího doupěte

ilustrativní obrázek Velkým úskalím je nalezení kapitálu pro počáteční fázi rozvoje firmy. Pro investiční fondy jste ještě moc malí a úspory a půjčky od přátel a příbuzných už nestačí. Tohle je parketa pro business anděly. Právě oni tvoří jednu ze dvou stran reality show kanálu BBC2 Dragon’s Den (Dračí doupě), jejíž šestá série začala letos v červenci....celý článek

Dobrá data v sociálních sítích

ilustrativní obrázek Jaký užitek máme z internetových sociálních sítí? V jakých životních situacích nám pomáhají? Pokud bych měl vybrat jeden konkrétní efekt, který mohou firmě přinést sociální sítě, a pokusit se přesvědčit ty nejzarytější skeptiky, sáhnu po vděčném příkladu Romana Staňka, asi nejúspěšnějšího českého hi-tech podnikatele....celý článek

VIP Telegraf

Výsledky návrhů projektů 3. ICT výzvy FP7

Do 3. ICT výzvy 7. rámcového programu EU bylo podáno celkem 829 návrhů projektů, z nichž 307 (37%) prošlo úspěšně hodnocením. S českou účastí bylo podáno 54 návrhů projektů (z toho 4 s českým koordinátorem), z nichž 20 bylo hodnoceno úspěšně (z toho jeden koordinátor). S účastí českých firem uspělo 5 ze 14 návrhů projektů. 4. ICT výzva má být vyhlášena koncem listopadu s uzávěrkou na jaře 2009.

Ness Technologies kupuje Logos

Ness Technologies odkoupí 100% akcií firmy Logos, která již několik let patří k nejrychleji rostoucím ICT firmám v ČR. Logos působí především ve finančním a telekomunikačním sektoru a zaměstnává asi 570 lidí s obratem přes 750 mil. Kč. Český člen mezinárodního holdingu, který zaměstnává skoro 8 tisíc lidí v 18 zemích, se orientuje spíše na oblast utilit, průmyslu a veřejné správy. Sloučení firem podléhá ještě schválení ÚOHS.

Nový tender na dodávku IS pro státní pokladnu

Ministerstvo financí vyhlásilo druhý tender na dodávku subsystémů Integrovaného informačního systému státní pokladny – Rozpočtového informačního systému a Centrálního účetního systému – s termínem pro doručení nabídek 9.9. Systém má umožnit propojení a podrobné sledování ekonomiky více než 4000 státních organizací. První tender na zakázku v celkové ceně cca 2,5 mld Kč zrušil ministr financí, neboť v zadání byl uveden požadavek spojený s technologií jedné konkrétní firmy (SAP), která se sama o zakázku ucházela. Zadávací dokumentaci k novému tenderu si dle týdeníku Euro vyzvedlo 35 firem.

Advertures, Tiscali, Penize a Dokina mají nové vlastníky

Skupina Ogilvy & Mather koupila většinový podíl v i-marketingové agentuře Advertures, která bude nově vystupovat pod názvem Mather Advertures. Nového vlastníka mají také portály Tiscali.cz, Penize.cz a Dokina.cz, které převzala mediální skupina Dignity. V ní drží většinový podíl Jan Václav Čep, který má být hostem příštího Net Clubu.

Operátoři zřídili pracovní skupinu pro mobilní marketing

T-Mobile, Telefonica O2 a Vodafone zřídili v rámci Asociace provozovatelů mobilních sítí Pracovní skupinu pro oblast mobilního marketingu. Jejím úkolem je mj. stanovit jasná pravidla pro šíření reklamy třetích stran prostřednictvím mobilu. Operátoři se společně zaměří zejména na standardizaci formátů a reportingu sloužící zadavatelům reklamy pro vyhodnocení úspěšnosti kampaní a na společné aktivity zaměřené na propagaci, vzdělávání a etické i právní aspekty mobilní reklamy.

Google uvolnil encyklopedii KNOL

Google zpřístupnil veřejnosti svou internetovou encyklopedii KNOL, která má být konkurencí open source projektu Wikipedia. Na rozdíl od ní má každé heslo svého vlastníka (autora), který přiděluje ostatním práva přístupu a způsob spolupráce.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039