Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
9.6.2008 vydání­ č. 133

We think

ilustrativní obrázek Pokud někoho zaujala studie Atlas of Ideas o vzestupu inovací v Číně, Indii a Jižní Koreji, doporučuji jeho pozornosti další projekt Charlese Leadbeatera – We think. Ve své knize se zaměřuje na to, jak uživateli řízené inovace mění fungování organizací a jak se uživatelé stále více stávají spolutvůrci produktů a služeb....celý článek

Inspirativní injekce izraelských inovací

ilustrativní obrázek Podpora inovačního prostředí a podnikavosti studentů i akademiků, podpora zakládání spin-off a zahraniční zkušenosti s přenosem výsledků výzkumu a vývoje na trh budou asi hlavními otázkami pro diskusní panel, ve kterém zasedne vedle Jana Muhlfeita, mimochodem nejvýše postaveného českého manažera, pan Meir Brand, ředitel izraelského Googlu. ...celý článek

Twitterování jako sociální experiment

ilustrativní obrázek Jiný rozměr však Twitter dostává, když jste v terénu a přes mobil reportujete aktuální zážitek z čekárny u zubaře nebo od lahvinky dobrého vína (takový mikrobloger je ovšem na zabití). Doprovodit textík fotkou z reálu posouvá význam ještě o kus dál....celý článek

Představujeme nové členy FIRST Innovation Park

STORYFLEX a.s.

Hlavním předmětem činnosti je dodávka a implementace softwarového a hardwarového vybavení určeného pro zálohování dat a systémů, pro ukládání a migraci dat v prostředí širokého spektra platforem, včetně poskytování s tím souvisejících servisních slušeb. STORYFLEX úzce spolupracuje s řadou velkých výrobců a dodavatelů z oblasti IT, zvláště pak storage technologií jak v zahraničí, tak na domácím trhu. Přednosti řešení dodávaných společností STORYFLEX spočívají především v hluboké znalosti dané problematiky, vynikající prodejní a technické podpoře ze strany společnosti a schopnosti technických pracovníků flexibilně reagovat na požadavky klientů.

VIP Telegraf

Výzva programu eContentPlus a jeho národní podpora

Letošní výzva k podávání návrhů projektů do programu EU na podporu tvorby digitálního obsahu, eContentPlus, s rozpočtem 42,5 mil. eur má uzávěrku 12. června. Po zrušení Ministerstva informatiky přešla národní podpora programů eContentPlus a CIP na Ministerstvo vnitra, které pořádá 23.6. národní informační den.

Dvě nové lokalizace služeb Google do češtiny

Google lokalizoval do češtiny dvě významné služby ze svého portfolia - Translate a Mapy. Automatický překlad textu, např. u výsledků vyhledávání nebo zadaných web stránek, nyní zahrnuje 23 jazyků včetně češtiny. Zkušební verze služby Google Mapy ČR poskytuje vedle základních geografických informací možnost doplňovat a aktualizovat obsah map o místně relevantní údaje, např. sídla firem, fotografie, bankomaty nebo zastávky MHD.

TV Nova trojkou českého internetu

Central European Media Enterprises, vlastník TV Nova, koupil za 163 až 200 mil. Kč firmu Jyxo, která provozuje blogovací systém Blog.cz a vyhledávač Jyxo včetně dceřinné firmy. Krátce před tím spustila TV Nova vlastní zpravodajský server TN.cz jehož konkurenční výhodou má být videozpravodajství včetně bulvárnějších red news se svlékající se hlasatelkou. TV Nova se nákupem Blog.cz posunula na třetí místo v návštěvnosti českého internetu.

Další investice do Internet Mall

Internet Mall, provozovatel skupiny internetových obchodů, získal po úvodní investici Eduarda Míky 28 mil. eur od Intel Capital a 3TS Capital Partners výměnou za menšinový podíl. Za poslední fiskální rok očekává obrat kolem 1,5 mld Kč a asi půl miliónu zákazníků. Denní navštěvnost se pohybuje kolem 45 tisíc lidí, průměrná objednávka okolo 8450 Kč.

MCI Management ovládl agenturu Invia

Polský investiční fond MCI Management získal 50.1% podíl v největší české internetové cestovní agentuře Invia za cenu, která se odhaduje na min. 73 mil. Kč. Původní majitelé (švýcarský Centralway Holding a české fyzické osoby) si ponechali menšinový podíl. Invia měla loni obrat kolem 1 mld Kč. V Polsku vlastní MCI mj. 41% podíl v největší internetové cestovní agentuře TravelPlanet, v ČR má majetkovou účast ještě ve firmách Nostromo, Geewa a Retail Info.

ICT 2008 koncem listopadu v Lyonu

Mezinárodní konference a výstava ICT 2008, jedna z největších akcí EU na podporu ICT vývoje a výzkumu, se bude konat letos v Lyonu ve dnech 25.-27.11. Do 16. června můžete navrhnout do programu téma pro jednu z networking sessions, které budou součástí finálního programu. O něm má být rozhodnuto do poloviny září.

Domény s českou diakritikou?

Správce národní domény CZ.NIC zahájil provoz webu www.háčkyčárky.cz, kterým chce vyvolat diskusi o možnosti zavedení systému IDN (Internationalized Domain Name), tedy používání znaků národních abeced v názvu domén, v ČR. CZ.NIC je na případné zavedení technicky připraveno, avšak zatím jej nezavedlo vzhledem k malému zájmu mezi českými organizacemi a jednotlivci. Pravidelný průzkum, který probíhá po dvou letech, proběhne na podzim.

Počítače pro seniory

Na český trh byly uvedeny speciálně upravené počítače pro starší generaci pod názvem Počítač 50+ v ceně 16 a 18 tis. Kč. Počítač má 20' monitor a větší předinstalované ikony pro jednoduchý přístup k mailu, počasí, jízdním řádům a dalším informacím na internetu. Projekt vznikl ve spolupráci občanského sdružení Život 90 a firem Microsoftu, Comfor a Intel. V ceně je i jednodenní počítačový kurz od Computer Help.

iPhone 3G v ČR na podzim od Vodafone

Mobilní operátor Vodafone uzavřel s firmou Apple dohodu o prodeji iPhone (integrovaný mobil s PDA a iPodem) v ČR a dalších 9 zemích světa. Přístroj, jehož 2G verze se v Evropě prodává oficiálně zatím jen v Británii, Německu a Francii, by se měl objevit v ČR pravděpodobně až na podzim 2008. Podle čerstvé zprávy Apple začne prodej 3G verze v červenci a u nás jej bude prodávat i T-mobile.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039