Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
20.2.2008 vydání­ č. 131

Děláme to s CITTem

ilustrativní obrázek V konkurenci asi 150 návrhů podaných do FP7 Regions of Knowledge získal FIRST Innovation Park společně s partnery v dalších zemích financování dvouletého projektu CENTROPE Information Technology Transfer (CITT). CENTROPE je označení pro středoevropský region čtyř sousedících zemí zahrnující Dolní Rakousy s Vídní a Burgenlandem, bratislavský a trnavský kraj, jižní Moravu s jižními Čechy a západomaďarský Moson a Sopron s Gyorem....celý článek

Senát zahořel pro inovace

ilustrativní obrázek 14. února uspořádaly TUESDAY Business Network a Technologické centrum Akademie věd setkání Innovation Thursday, které představily jako novou platformu pro sdílení informací i zkušeností mezi inovátory, investory a tvůrci prostředí. Innovation Thursday má demonstrovat dopad inovací na hospodářský rozvoj a priority státu a podpořit je v realizaci nápadů a uvádění výrobků na trh....celý článek

VIP Telegraf

eBay chystá marketingové centrum v Praze

eBay, největší internetová aukce se 276 miliony uživatelů po celém světě, plánuje v Praze zřídit marketingové a analytické centrum, které má poskytovat podporu pro obchodní aktivity v Evropě a v Asii, realizovat online reklamní kampaně a testovat nové eBay aplikace. Do konce roku by mělo pracoviště zaměstnávat 20 pracovníků využívajících infrastrukturu české pobočky dceřiné společnosti Skype.

Kasa.cz získalo investici Arca Capital Bohemia

Arca Capital Bohemia slovenského miliardáře Pavola Krúpy ziskala 30% podíl ve firmě Kasa.cz prostřednictvím navýšení základního jmění o 30 mil. Kč. Druhý největší český internetovy obchod působí v Německu, Polsku a na Slovensku a chce dále expandovat, v prvé řadě do Maďarska. Firma se 40 zaměstnanci a 3 kamennými provozovnami loni vykázala růst přes 70% a tržby 1,28 mld Kč.

Microsoft inovační centrum v Brně

Microsoft a Jihomoravské inovační centrum otevřou v Brně společné pracoviště Microsoft inovační centrum. V prostorách Technologického inkubátoru II bude začínajícím podnikatelům, studentům, vývojářům a výzkumníkům zpřístupněno vybavení pro testování a vývoj IT. Centrum rovněž nabídne kurzy, semináře a poradenství, které se mají kromě IT věnovat i řízení a běžnému provozu firem. V současné době provozuje Microsoft více než 110 podobných inovačních center v 60 zemích světa.

OKsystem úspěšným řešitelem výzkumného projektu EU

Pražská firma OKsystem rozšiřuje nevelký počet úspěšných českých řešitelů evropských výzkumných projektů. Během tříletého projektu Onom@topic+ (European Smart Card Platform for Citizenship and Mobile Multimedia Applications), který byl financován z EU programů EUREKA a MEDEA+, vyvíjela řešení pro identifikační průkazy EU. Výsledkem projektu, na němž pracovalo konsorcium 17 organizací ze 7 zemí, je návrh operačního systému čipové karty a návrh a implementace middleware. OKsystem se má podílet i na navazujícím projektu BioP@ss, v němž budou uplatněny především biometrické metody.

První Open Coffee v Brně

Druhé únorové úterý jsme uspořádali první brněnské neformální setkání Open Coffee, které probíhá pravidelně v dalších 80 městech po celém světě. První setkání bylo zaměřeno na IT podnikání a spolupráci s výzkumem na vysokých školách, další bude v březnu věnováno kreativním cizincům ve městě působícím. Brněnská setkání jsou součástí nekomerčního projektu Brnopolis.

Czech Trade podporuje české vystavovatele na CEBITu

Ministerstvo průmyslu a obchodu podpoří aktivní účast téměř 20 českých ICT firem na březnovém veletrhu CeBIT v Německu. Prostřednictvím agentury Czech Trade jim poskytne dotaci v přibližné výši 50 tisíc Kč.

Nabídky členů FIRST Innovation Park

Pronájem Školícího střediska MAXPROGRES

Využijte nabídky pronájmu kapacit Školícího střediska MAXPROGRES, které je vhodné pro realizaci nejrůznějších vzdělávacích aktivit (školení zaměstnanců nebo obchodních partnerů, prezentace, semináře, workshopy atd.). Středisko je vybaveno nejmodernější technikou (notebooky, interaktivní tabule s možností editace snímků, projekční plátno, 2 projektory, CD/DVD/VHS přehrávač, digitální kamera, kopírka, skener). Je umístěno v areálu Dotec, Traťová 1 v Brně. Podrobnější info o kapacitách a technických možnostech zde.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039