Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
27.1.2008 vydání­ č. 130

Brnopolis Open Coffee začíná

ilustrativní obrázek Na moderovaném weblogu Brnopolis se mezitím sešlo 90 příspěvků a nazrál čas pro neformální živá setkání, která by měla sloužit jako myšlenková laboratoř pro sběr námětů a přenos zkušeností ze zahraničí. Chceme k nim využít celosvětovou iniciativu Open Coffee, která vychází z nápadu mít neformální místo, kde se pravidelně potkávají myšlenkově spříznění lidé, vyměňují si své nápady a kontakty, dávají rady nebo se jen informují o novinkách. ...celý článek

Doporučujeme

INSOURCE: Profi online zdroje informací pro komerční sektor

První ročník konference INSOURCE 2008 zaměřené na profesionální informační online přístupné zdroje pro obchod, marketing, competitive intelligence a knowledge management se koná 5. a 6. února 2008 v hotelu Diplomat v Praze. Konferenci organizují společnost Albertina icome Praha a Vysoká škola ekonomická ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Konference je určena pro pracovníky marketingu, finančních oddělení, risk manažery, informační pracovníky, analytiky trhu aj. INSOURCE 2008 akcentuje informační obsah zpřístupněný na komerčním základě prostřednictvím Internetu před vlastními informačními technologiemi. Program a registrační formulář najdete na www.insource.cz

VIP Telegraf

Illusion Softworks se stávají jedním ze studií Take-Two

Americký vydavatel počítačových her Take-Two Interactive Software koupil brněnskou firmu Illusion Softworks, která patří k nejúspěšnějším svého druhu ve středoevropském regionu (nejznámějším titulem je Mafia - prodalo se přes 2 mil. kopií a již se pracuje na nové verzi). Firmu založil v roce 1997 Petr Vochozka s pomocí investora Cash Reform Group. Pod novým vlastníkem ponese firma se 200 zaměstnanci označení 2K Czech. Akvizice má brněnské firmě pomoci např. při vývoji her pro konzole, na než se teď více zaměřují všichni velcí vydavatelé, kteří zároveň posilují své pozice. Z velkých domácích vývojářů her tak zůstává v českém vlastnictví jen Bohemia Interactive.

MySQL přechází do vlastnictví Sunu

Firma Sun Microsystems koupila za přibližnou cenu 1 mld USD švédskou firmu MySQL, která vyvíjí mj. stejnojmennou open source databázi. O její popularitě svědčí cca 100 milionů užívaných kopií (denně si uživatelé stáhnou asi 50 tisíc kopií). V kombinaci s operačním systémem Linux, web serverem Apache a vývojářskými nástroji PHP, Perl nebo Python (společná zkratka LAMP) představuje rychle rostoucí segment open source řešení, přičemž Sun touto akvizicí potvrzuje pozici největšího komerčního partnera.

eStát kritizuje nový návrh zákona o eGovernmentu

Od poloviny roku 2009 by měly vybrané státní úřady, soudy, zdravotní pojišťovny, samosprávné orgány, notáři či exekutoři začít navzájem komunikovat pouze elektronicky. Ukládá tak zákon o elektronických úkonech, který kabinetu předkládá ministerstvo vnitra. Dokument kritizuje sdružení eStat.cz, z jehož návrhů vycházely principy zákona o eGovernmentu, který se novému návrhu moc nepodobá. Podle eStat.cz v předloze chybí hlavně konstrukce elektronické identity a s ní spojená otázka ochrany soukromí a systémové překážky proti budování "velkého bratra". Návrh zákona provázelo také nestandardní zkrácení lhůty pro připomínkové řízení.

Kraj Vysočina začne jako první vysílat jednání zastupitelstva na Internetu

12.2. bude zasedání krajského zastupitelstva Vysočina poprvé vysíláno v reálném čase na Internetu. Řešení vzniklo v rámci projektu LEGESE, který je součástí evropské iniciativy eParticipate a finanční podpory programu eTEN. Dodavatelem je Software602, přenosová jednotka využívá technologii britské společnosti Public-i. Přenosové zařízené s třemi videokamerami je mobilní, což má v budoucnu umožnit realizaci přenosu i v městech a obcích Vysočiny, které projeví zájem svým občanům takovou službu poskytnout. Později má řešení veřejnosti také umožnit jednání i aktivně připomínkovat. Objektiv kamery nevyžaduje manuální obsluhu a automaticky se zaměří na řečníka, kterému je uděleno slovo.

Vítězné projekty 1. ICT výzvy FP7 v oblasti bezpečnosti

Evropská komise zveřejnila přehled projektů vybraných k financování v první ICT výzvě 7. rámcového programu v oblasti bezpečné, spolehlivé a důvěryhodné infrastruktury. Témata 24 vybraných projektů (z toho pěti integrovaných a čtrnácti typu STREP) s celkovým rozpočtem 90 mil. eur zahrnují např. biometriky, kryptologii nebo softwarové inženýrství. Řada projektů se zaměřuje na koncové uživatele a zajištění jejich digitálních identit a respektování jejich soukromí. Jediným českým subjektem zapojených do některého z projektů je VUT v Brně.

Sony se připojila ke zrušení ochrany hudebních skladeb

Zrušení ochrany hudebních skladeb proti kopírování a odstranění DRM u většiny titulů ve své nabídce ohlásila úvodem roku společnost Sony BMG. Reaguje tím na předchozí kroky ostatních konkurentů Warner Music Group, Universal Music Group a EMI. Nechráněné nahrávky ve formátu mp3, které bude možné přehrát na všech zařízeních včetně PC, Mac, iPod, BlackBerry aj., bude jako jediný partner nabízet Amazon (jlavní konkurent iTunes od Apple). Připomeňme otevřený dopis Steva Jobse o DRM z února 2007.

Jaká bude podoba naší elektronické občanky?

Ministerstvo vnitra se nemůže dohodnout s Ministerstvem zdravotnictví na tom, co vše má být součástí tzv. elektronické občanky. Záměrem MV je, aby občan disponoval jednou čipovou kartou s fotografií a jménem držitele, která bude plnit funkci občanského průkazu, řidičského průkazu a průkazu zdravotního pojištění. Naproti tomu MZ navrhuje oddělit doklady vydávané státem a prokazující totožnost od dokladů vydávaných nestátními subjekty a zajištujících přístup k eGovernment a eHealth aplikacím. Podle sdružení eStat.cz by postačovalo, aby si občan sám mohl vybrat, zda chce mít kartu pojištěnce spojenou s OP nebo jej raději bude mít na své bankovní kartě či v SIM kartě svého mobilního telefonu, a celý spor považuje za projev resortismu.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039