Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
27.12.2007 vydání­ č. 129

PF 2008

ilustrativní obrázek Když jsme mezi sebou, zdá se nám svět bez internetu nemyslitelný. Možná jsme příliš často jen mezi sebou. Kolik je těch, kteří jsou online, ale nikdy nepřekročili hranice zábavy a ani to nehodlají udělat? Kolik je těch, kteří technicky vzato mají možnost, ale nemají motivaci, protože řeší úplně jiné, existenční problémy?...celý článek

Vzestup kreativní třídy (10)

ilustrativní obrázek Desáté pokračování ukázek z knihy Richarda Floridy The Rise of the Creative Class přináší poslední ukázku a shrnutí nejpodstatnějších trendů. Ekonomický růst přitahují místa, která se vybírají tvořiví lidé. Nositelé kreativního kapitálu dávají přednost městům, která nabízejí kromě vícenásobných pracovních příležitostí v oblasti vyspělých technologií a prostředí pro rozvoj talentovaných jednotlivců pestrost, toleranci a otevřenost novým myšlenkám....celý článek

Zrušeno bez náhrady

ilustrativní obrázek Český stát v roce 2007 přestal plnit Národní broadbandovou strategii, přestal přispívat na broadbandové projekty, nepokračuje v Národním programu počítačové gramotnosti a přestal pomáhat školám při zajištění jejich přístupu k Internetu. Zrušením Ministerstva informatiky (MIČR) také přestal existovat jeden konkrétní subjekt na straně státu, který jej reprezentoval v zahraničí ve vztahu k Internetu a obecně k ICT. ...celý článek

VIP Telegraf

Grisoft kupuje americkou firmu Exploit Prevention Labs

Brněnská firma Grisoft koupila americkou firmu Exploit Prevention Labs, která se specializuje na ochranu uživatelů před nebezpečnými webovými odkazy. EPL má 18 zaměstnanců a kolem 25 tisíc zákazníků. Její spoluzakladatel a technický ředitel Roger Thompson se stane ředitelem Grisoft pro výzkum. Produkt LinkScanner bude v prvním čtvrtletí integrován do bezpečnostního software Grisoft, který nyní pracuje na více než 60 milionech počítačů.

Nokia zpřístupní hudební nahrávky bez DRM

Od příštího roku získají uživatelé vybraných modelů telefonu Nokia v nákupní ceně neomezený přístup k hudebnímu katalogu po dobu jednoho roku, přičemž stažené nahrávky si budou moci poté ponechat. Smlouvu na program Nokia Comes with Music zatím uzavřelo vydavatelství Universal Music, v jednání jsou další. V příštím roce spustí Nokia také program Ovi (dveře), který nabídne svým uživatelům internetové služby a obsah typu navigace, hry nebo přístup k sociálním sítím.

Ministři telekomunikací se nevzdali národních regulátorů

Ministři telekomunikací zemí EU prozatím odmítli zřízení centrálního evropského regulačního úřadu a dávají přednost systému národních regulátorů. Ministři dále schválili formát DVB-H jako jednotný evropský formát pro televizní vysílání přijímané mobilními telefony.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039