Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
15.12.2007 vydání­ č. 128

Vzestup kreativní třídy (9)

ilustrativní obrázek Deváté pokračování o knize Richarda Floridy The Rise of the Creative Class se věnuje významu univerzit, které autor považuje za nutnou, i když nepostačující, podmínku k rozvoji kreativní ekonomiky v regionu. Jsou základní součástí infrastruktury kreativní ekonomiky a důležitějším zdrojem konkurenční výhody než dopravní spojení, sportovní stadiony nebo obchodní centra....celý článek

Pane ministře, přestaňte z nás dělat blbce

ilustrativní obrázek Není to tak dávno, co Martin Říman personálně zlikvidoval Czech Invest a jím dosazený ředitel záhy na to ohlásil přestup jinam, a už o sobě zase dává vědět. „Před 9 lety stál Ondřej Neff v čele nadšené vzpoury nové a tehdy skoro revoluční internetové komunity, která protestovala proti podle ní vysokým poplatkům za připojení k vytáčenému internetu ... a internet měl podle vzbouřenců nějaké zvláštní právo na nižší ceny,“ napsal do Lidovek český ministr průmyslu a obchodu....celý článek

Dokud IT podnikatel poráží labužníka

ilustrativní obrázek Ivo Lukačovič porazil pana Cuketku v anketě Křišťálové lupy o nejlepší blog. To jsem nečekal. Čtu rád oba a cena je jistě v dobrých rukou. Ivo je výrazná osobnost s názorovým přesahem daleko za hranice ICT sektoru, která se nebojí říkat a psát ani proti mínění většiny. Přesto jsem si tipoval, že chytře a vtipně psané & focené postřehy o dobrém jídle & pití na obsahově nabitém i designově povedeném blogu si získají větší oblibu internetových čtenářů....celý článek

VIP Telegraf

Sedm českých firem mezi Deloitte Technology Fast 500 EMEA

Deloitte vyhlásil žebříček 500 nejrychleji rostoucích technologických firem v regionu EMEA (Evropa, střední východ, Afrika), kterému vévodí tři izraelské firmy z oblasti ICT (první je Voltaire se skoro 50násobným růstem tržeb). Nejvýše se z českých firem umístil Internet Mall na 114. místě, za ním jsou Cleverlance, Miton, Web Design Factory, Student Agency, Adastra a Asiana. Nejvíce firem v žebříčku má Británie, ČR je třináctá za Polskem a Maďarskem. Hodnocení vychází z průměrného procentního růstu výnosů během pěti let při minimálním ročním příjmu nad 50 tis. eur.

Předběžné výsledky 2. ICT výzvy FP7 a 3. výzva

Podle předběžných výsledků hodnocení 2. ICT výzvy 7. rámcového programu EU bylo podáno celkem 55 návrhů projektů s českou účastí, z nichž 20 vyhovělo všem kritériím. 6 návrhů projektů mělo českého koordinátora, z toho 2 postupují do dalšího jednání. U malých a středních firem uspělo 11 ze 23 návrhů projektů, do kterých bylo zapojeno celkem 26 českých firem. Třetí ICT výzva má uzávěrku 8. dubna s orientačním rozpočtem 265 mil. eur.

Měsíčníky Inside a Click! mají nové vlastníky

Firma Westminster převzala od vydavatelství Softwarové noviny za nezveřejněnou cenu měsíčník Inside zaměřený na trendy a strategie českého ICT trhu. Westminster (vlastněný slovenskou PLLD Asset a.s.) "pomáhá státu lépe sloužit občanům, a to zlepšováním komunikace a interakce mezi lidmi a zástupci státu na všech úrovních". Současně došlo k převzetí dalšího měsíčníku Click! firmou Grafika Publishing (vlastníkem je lektor a publicista Jan Březina, spoluzakladatel Institutu digitální fotografie), která provozuje např. internetové portály grafika.cz nebo mujmac.cz.

Portál Centrum v rukou fondu Warburg Pincus

Majoritní podíl ve společnosti NetCentrum provozující portál Centrum.cz, získal investiční fond Warburg Pincus, který u nás investoval již do firem Zentiva, Systinet a NESS Technologies. NetCentrum se 300 zaměstnanci očekává letos obrat asi půl miliardy Kč se ziskem 40-50 mil. Kč. Většinovými akcionáři dosud byli zakladatelé společnosti Ondřej Tomek a Oldřich Bajer, menšinovými pak fondy Baring Communications Equity a Intel Capital.

Vrchní soud osvobodil Vladimíra Mlynáře

Vrchní soud v Praze osvobodil bývalého ministra informatiky Vladimíra Mlynáře v případu Testcom, kterého městský soud odsoudil na 5,5 roku nepodmíněně přesto, že žaloba nepodmíněný trest ani nežádala. Podle vrchního soudu žádný trestný čin nebyl spáchán, přestože se neobjevila žádná nová skutečnost. Podle Mlynáře stáli za jeho obviněním lidé z bývalého vedení Českého Telecomu.

SMS jízdenky pro městskou dopravu v Praze

Dopravní podnik hlavního města Prahy zavedl možnost koupit jízdenku MHD pomocí SMS. Jako odpověď dostane odesílatel zprávu, kterou se v případě potřeby prokáže revizorovi. Elektronická jízdenka stojí 20 Kč a platí 90 minut (stejně jako u papírové jízdenky), nelze ji však použít v příměstských linkách a ve vozech Českých drah.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039