Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
2.10.2007 vydání­ č. 125

Vzestup kreativní třídy (7)

ilustrativní obrázek V sedmém pokračování o knize Richarda Floridy The Rise of the Creative Class se budeme věnovat sociálnímu a kreativnímu kapitálu a budování různých typů vztahů, které každý z nás potřebuje. Na základě vlastních interview a dostupných průzkumů předkládá autor příklady měst, která jsou atraktivní pro kreativní třídu....celý článek

Evropský výzkumný prostor - fikce nebo realita?

ilustrativní obrázek Centrum ekonomických studií Vysoké školy ekonomie a managementu přineslo ve svém posledním čísle nadmíru zajímavý článek M. Beneše o důvodech zaostávání evropského výzkumu, který obnažuje i typické problémy české vědy a výzkumu. Z tezí o nekonkurenceschopnosti evropského výzkumu vzhledem k hlavním konkurentům, tedy USA a vyspělým východoasijským ekonomikám, vybíráme......celý článek

Etický kodex pro internetová média ano nebo ne?

ilustrativní obrázek V červenci publikoval na Lupě její šéfredaktor Aleš Miklík článek, ve kterém navrhuje sestavení společného etického kodexu pro internetová média. S tím souhlasí např. Tomáš Bella, šéfredaktor webového vydání slovenského deníku SME, který uvádí řadu sporných otázek, které by mohl kodex ošetřit. Do polemiky s Tomášem Bellou se pustil Martin Malý, autor služby bloguje.cz. ...celý článek

Zveme vás

Polský večer Inovace & Inspirace, Inteligence & Instinkt 24.října v Brně

Pátá akce brněnského cyklu diskusních večerů zaměřených na technologie, talent a tvořivost jako klíčové faktory posilování regionální konkurenceschopnosti a na související podnikatelské a společenské trendy srovnávající ČR a vybrané země se bude věnovat spolupráci s Polskem a proběhne v rámci Polského národního dne na letošním Invexu ve středu 24. října v Press centru od 17.30 hod. Večerem bude provázet Jan Pokorný (šéfredaktor Radiožurnálu ČRo). Pro účastníky budou připraveny simultánní tlumočení a tištěný materiál shrnující přehledová fakta a profily polských ICT firem a na závěr neformální networking se stylovým rautem a ochutnávkou vín. Vstup jen pro ty, co obdrží potvrzení své registrace.

European ICT Brokerage Event, 22.-23. listopadu, Aalborg

Jako odborní partneři akce vás zveme do dánského Aalborgu, kde se bude v listopadu konat již druhá celoevropská ICT akce zaměřená na networking a výběr partnerů pro návrhy projektů podávaných do některé z příštích ICT výzev 7. rámcového programu. Sedmi českým účastníkům můžeme nabídnout bezplatnou účast včetně dvou nocí ve 4* hotelu, obědů a úvodní gala večeře. Zajemci mohou krátce prezentovat svoji "project idea" pro hledání obchodních partnerů a ještě před akcí si rezervovat 1-1 meetings. Aktuální informace zde. Zájemci nechť nás kontaktují nejpozději 8. října, přednostní účast pro firemní členy FIRST Innovation Park.

VIP Telegraf

Seznam vstupuje do Streamu

Seznam.cz kapitálově vstoupil do firmy Global Inspiration, která provozuje službu Stream.cz, a plánuje videa integrovat do svých služeb. Česká obdoba YouTube usilující o nový model internetové televize se hodlá dělit o příjmy z inzerce s tvůrci videopořadů i s provozovateli webů, které je budou zobrazovat. Kromě vkládané reklamy má být zdrojem příjmů i vlastní tvorba.

CZ.NIC snižuje velkoobchodní cenu českých domén na polovinu

S přechodem na nový systém správy české národní domény ohlásilo sdružení CZ.NIC snížení velkoobchodní ceny ze 400 na 190 Kč bez DPH.

Závěry konference Inside na téma českého předsednictví EU

Hlavní závěry konference Inside na téma českého předsednictví EU s účastí Alexandra Vondry, Milana Cabrnocha a Jana Mühlfeita: Agenda předsednictví dosud není stanovena. IT firmy mají větší mezinárodní zkušenosti než většina státních úředníků. Komunikace mezi státní správou a průmyslem je v této věci zcela nedostatečná, vláda nevyužívá znalosti a zkušenosti, které by se jí mohly hodit. Technické a projektové zabezpečení je v časové tísni, výběrová řízení na příslušná řešení ještě nezačala.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039