Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
18.9.2007 vydání­ č. 124

Vzestup kreativní třídy (6)

ilustrativní obrázek V šestém pokračování o knize Richarda Floridy The Rise of the Creative Class se budeme věnovat využití volného času, které je charakteristické pro zástupce kreativní třídy. Na základě vlastních interview a dostupných průzkumů předkládá autor popis trendu nadvlády ulice. ...celý článek

GiTy: 17-letá cesta pokračuje východoevropskou expanzí

ilustrativní obrázek Společnost Gity patří mezi nejvýznamnější ICT firmy a systémové integrátory na českém trhu. V roce 2006 dosáhla obratu asi 800 mil. Kč a v červnu získala slovenského investora Arca Capital Bohemia, který více než zdvojnásobil základní jmění na současných 105 mil. Kč se strategickým cílem expanze na trhy střední a východní Evropy. O historii firmy a mezinárodních aktivitách jsem si povídal s generální ředitelkou Olgou Girstlovou....celý článek

Informační a komunikační technologie ve Strukturálních fondech IV (Vít Skála)

ilustrativní obrázek V posledním ze série článků se zaměříme na uplatnění ICT v zatím nezmíněných operačních programech jako je např. IOP, kde půjde o veřejné zakázky v objemu desítek až stovek miliónů Kč především pro dodavatele e-learning systémů. Desítky miliard Kč, které budou v následujících osmi letech do ICT uvolněny, by měl tento sektor pocítit. ...celý článek

VIP Telegraf

Vrácení daně na evropské projekty

Do návrhu zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů byla zahrnuta i změna paragrafu 81 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH. Nárok na vrácení daně má rovněž osoba, která požádá o vrácení daně zaplacené z prostředků nenávratné zahraniční pomoci nebo z prostředků ze zdrojů EU poskytnutých jako podpora výzkumu a vývoje z veřejných prostředků podle zákona upravujícího tuto podporu [Zákona č. 130/2002 Sb], pokud podle pravidel poskytovatele prostředků nemohou být tyto prostředky použity na úhradu daně. Tato změna by měla ulevit řadě organizací zapojených do EU programů, které jsou zatím v nevýhodě vůči zahraniční konkurenci.

Akvizice na českém ICT trhu

Telefonica O2 Czech Republic koupila pražskou firmu Deltax Systems. Další akvizice z poslední doby dle Inside Weekly zahrnují získání 51 % podílu ve firmě Arbes Technologies investiční skupinou Expandia (zakladatel eBanky, pro kterou Arbes vytvořil podstatnou část systému elektronického bankovnictví pod původním názvem společnosti Merlin), odkoupení nejvýznamnějšího domácího vyhledávače software Stahuj.cz portálem Centrum.cz a převzetí správy domén od společnosti SkyNet (ta se bude specializovat na datovou bezpečnost) firmou Ignum.

Ministerstvo financí chystá tender pro projekt státní pokladny

Ministerstvo financí (MF) zřídilo místo zvláštního zmocněnce pro projekt státní pokladny, jehož smyslem je zjednodušit a zprůhlednit veškeré toky peněz státního rozpočtu prostřednictvím centrální evidence. Na místo byl jmenován Pavel Nevšímal, dříve spolumajitel firmy Infinity a konzultant Českého Telecomu a ministerstev zahraničí a obrany. MF právě dokončuje zadání tenderu pro první fázi realizace s rozpočtem asi 400 mil. Kč, celkem má v projektu jít o 8 mld Kč (!). Na Slovensku existuje státní pokladna od roku 2003 s generální dodávkou od Hewlett-Packard.

Internet Mall expanduje do Německa

Největší český provozovatel e-shopů Internet Mall zřídil po Slovensku, Maďarsku a Polsku čtvrtou zahraniční pobočku v německém městě Jena se zaměřením na elektroniku a bílé zboží. Internet Mall uvádí více než půl milionu zákazníků a loňský obrat ve výši 1,46 mld. Kč, z toho 13 % v zahraničí.

ICT summit na letošním Invexu moderuje Petr Koubský

Součástí zahajovacího dne letošního Invexu bude 23.10. od 14 hod v Rotundě ICT summit s tématem Je informatika v ČR tak důležitá, jak si lidé uvnitř oboru myslí? Budeme prosperující zemí i bez podpory domácího ICT průmyslu? Co čeká české ICT v budoucnosti? Kdo má, může a chce jeho vývoj ovlivňovat? Jak bude vypadat veletrh Invex za 10 let, kdo na něm bude vystavovat a co? Po úvodní přednášce ministra Ivana Langera následuje panelová diskuse. Vstup zdarma po předchozí online registraci. Pořádá Inside a Veletrhy Brno.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039