Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
27.8.2007 vydání­ č. 123

Atlas nápadů: výzkum a inovace v Indii, Číně a Koreji

ilustrativní obrázek Čínský výzkum a vývoj vykazoval v posledních pěti letech meziroční nárůst o 20 %. Jihokorejský narostl desetkrát od roku 1971. Náklady na výzkum a vývoj v Indii se za posledních 10 let ztrojnásobily. Indičtí inženýři zaplavují svět – každým rokem v počtu 350 tisíc. Studie Atlas of Ideas, která začala jako průzkum výzkumu a inovací v Číně, Indii a Koreji se zaměřením na nové příležitosti pro spolupráci s Velkou Británií a Evropou, právě vstupuje do další fáze....celý článek

VIP Telegraf

ČR mezi pěti nejdražšími zeměmi OECD v dostupnosti broadbandu

Podle pravidelné monitorovací studie OECD Communications Outlook (vychází každý lichý rok, každý sudý je pak věnovaný trendům v IT) vychází v ČR cena 1MB připojení k Internetu po přepočtu na paritu kupní síly na 16 až 76 USD (říjen 2006). Patříme tak s Tureckem, Řeckem, Maďarskem a Mexikem mezi země s nejdražším přístupem k broadbandu. Nejlevnější dostupnost vysokorychlostního Internetu mají dle studie Švédové a Dánové.

1. ICT výzva programu CIP a nová služba pro hledání partnerů

Byla otevřena 1. ICT výzva EU programu CIP (navazuje mj. na programy eTEN a eContent) s uzávěrkou 23.10. a předběžným rozpočtem 54 mil. eur. Témata zahrnují např. systémy digitální televize, využití ICT pro podporu aktivního stárnutí a pro sociální integraci. K dispozici je nová online služba pro vyhledávání partnerů speciálně pro program CIP.

123 % penetrace trhu uživatelů mobilních sítí

K polovině letošního roku bylo v ČR podle údajů mobilních operátorů 12,5 mil. aktivních zákazníků (SIM karet), což představuje penetraci 123 %. Podle počtu uživatelů vede T-Mobile s 5,14 mil., podle tržeb Telefónica O2 a podle přírůstku za první pololetí Vodafone.

Podpůrné služby pro návrhy FP7 projektů

Pro návrhy projektů 7. rámcového programu je k dispozici souhrn základních pravidel financování v češtině (zpracovaný kanceláří CZELO) a nová bezplatná služba EMDESK usnadňující plánování a přípravu návrhu projektu, vzájemnnou komunikaci a sdílení informací mezi všemi členy konsorcia. Aplikace podporuje všechny typy projektů a finančních modelů, kalkulaci nepřímých nákladů, tvorbu obsahu části B a tisk výsledného dokumentu. Pro každého kontraktora a typ činnosti jsou automaticky kalkulovány objem prací, náklady a příspěvek EU.

EU zvažuje uvalení cla na fotoaparáty nahrávající rozsáhlejší video

EU zvažuje přeřazení vyspělých digitálních fotoaparátů, které umožňují pořizovat videosekvence v délce min. 30 minut s rozlišením 800x600 pixelů do skupiny videokamer a videorekordérů. Tím by byly zatíženy clem (min. 4.9 %) a zdražil by se tak jejich export do zemí EU. V minulém roce činil objem importu takových přístrojů z Japonska do Evropy asi 5 mld. USD.

Sedmá akvizice Googlu: ImageAmerica

V pořadí již sedmou akvizicí Googlu je firma ImageAmerica, která vyrábí speciální fotopřístroje pro pořizování leteckých snímků ve vysokém rozlišení. ImageAmerica s Googlem již spolupracovala na podkladech pro mapové služby Google Earth a Google Maps.

Atlas začal používat full-text vyhledávání a reklamní systém konkurenčního Seznamu

Portál Atlas.cz přešel u svého fulltextového vyhledávače na technologii konkurenčního Seznam.cz, od něhož bude používat rovněž reklamní systém Sklik (s dělením příjmů 50/50). Pro fulltext vyhledávání Atlas dosud používal technologii Jyxo.

Konference České předsednictví v EU, 13. září

13. září v Praze pořádá Inside konferenci s tématem České předsednictví v EU s tématy - jak může IT byznys přispět k jeho náplni a úspěchu, do jaké míry se předsednictví může zabývat tématy jako e-government, co může IT byznys udělat pro lepší jméno ČR ve světě a zároveň pro zlepšení podnikatelského prostředí doma. Vystoupí místopředseda vlády Alexandr Vondra, poslanec EP Milan Cabrnoch a Jan Mühlfeit, nejvýše postavený Čech v mezinárodní ICT firmě.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členovéFIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039