Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
13.7.2007 vydání­ č. 122

Jak je to doopravdy s podporou aplikovaného výzkumu na VŠ?

ilustrativní obrázek Jedním z mezinárodních projektů, na kterých v současné době pracujeme, je Gate2Start zaměřený na podnikatelské přístupy při realizaci aplikovaného výzkumu v sektoru ICT. Projekt je součástí širší iniciativy Europe Innova, která pokrývá celkem 18 sektorů. 14. června jsme v Brně uspořádali úvodní seminář určený především pro výzkumné pracovníky vysokých škol, začínající ICT firmy a zástupce technologických inkubátorů a útvarů pro transfer technologií. ...celý článek

Brnopolis

ilustrativní obrázek Před třemi měsíci jsme začali podporovat projekt Brnopolis, jehož cílem je vytvořit komunitu kreativní třídy se zájmem o mezinárodní rozvoj města Brna. Vytvořili jsme pro něj moderovaný weblog a připravujeme sérii setkání, které by měly společně sloužit jako „myšlenková laboratoř“ pro výměnu názorů, sběr konkrétních návrhů a námětů, příp. srovnávání zkušeností ze zahraničí. ...celý článek

Vlajka přátel, rodiny a pošetilců

ilustrativní obrázek ... Víru, že ideály v tomto státě mají ještě nějakou cenu, naději, že to tu ještě někdy bude vypadat tak, abych se za to nemusel stydět. Vlajka není symbolem stavu, ale právě naděje a víry. A ztratí-li člověk víru a naději, zbude jen prázdný symbol, kterým mávají opravdu pouze naivkové. My, realisté, jsme ji už dávno ve svém podvědomí spustili na půl žerdi. Jako na funuse... /Z Posledního slova Josefa Klímy v sobotních Lidovkách/ ...celý článek

Instinkty: Folkové prázdniny

ilustrativní obrázek Že nemáte rádi folk? Záleží, co si pod ním představujete. Dramaturgie hudebního festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou je pověstná stylovou a žánrovou různorodostí a zahrnuje jazz, rock, folk, etnickou, lidovou i vážnou hudbu. Každý z večerů ve dnech má v programu své téma, letos představí ve dnech 21.-28. července muzikanty z hornatých či drsnějších krajů pod titulem VYSOČINA: O drsnosti a srdečnosti v životě a muzice....celý článek

VIP Telegraf

Předběžné výsledky 1. ICT výzvy FP7

Podle předběžných výsledků hodnocení 1. ICT výzvy 7. rámcového programu EU bylo podáno celkem 122 návrhů projektů s českou účastí, z nichž 51 vyhovělo všem kritériím. 11 návrhů projektů mělo českého koordinátora, z toho 4 postupují do dalšího jednání. U malých a středních firem uspělo 23 z 55 návrhů projektů, do kterých bylo zapojeno celkem 62 českých firem. Druhá ICT výzva má uzávěrku 9. října s rozpočtem 477 mil. eur.

Po DoubleClick a YouTube kupuje Google Postini

Google koupil za 625 mil. USD firmu Postini, která je s 35 tis. korporátními klienty a 10 miliony uživatelů vedoucím světovým dodavatelem software pro správu a zabezpečení elektronické pošty a dalších komunikačních služeb. Jedná se o třetí největší akvizici Google v historii po koupi DoubleClicku a YouTube.

Vláda schválila metodiku pro zadávání veřejných zakázek na nákup PC

Vláda schválila metodiku k používání některých všeobecných technických specifikací při zadávání veřejných zakázek na nákup osobních počítačů. Podstatou změny je zavedení povinnosti stanovovat požadavky na výkon PC pomocí srovnávacích testů tak, aby bylo možné objektivně srovnat a vyhodnotit počítače od různých výrobců. Nová metodika reaguje na obcházení pravidel o zadávání veřejných zakázek a očekává se, že podobná metodika bude aplikována na nákup i jiného kancelářského vybavení a osobních vozů.

Slovenský investor v Gity zdvojnásobil základní jmění

Slovenský investor Arca Capital Bohemia vstoupil do brněnské firmy GiTy a více než zdvojnásobil základní jmění na současných 105 mil. Kč. Strategickým cílem je expanze na trhy střední a východní Evropy.

MCI Management získal většinový podíl v Geewa

Polský investiční fond Fond MCI Management získal většinový podíl ve firmě Geewa, které má poskytnout celkem 1,15 mil. eur na financování expanze na další trhy. Geewa provozuje službu herní komunity se zaměřením na on-line herní platformy a oddechové hry s možností hrát proti dalším hráčům. Geewa jako dceřinná firma společnosti Logos je již třetí investicí MCI v ČR.

Nová výzva k podávání projektů do Safer Internet Plus

10.7. byla vyhlášena nová výzva k podávání návrhů projektů do programu Safer Intenet plus, který je zaměřen na boj proti ilegálnímu, škodlivému a nevyžádanému obsahu, podporu bezpečnějšího prostředí (především pro děti) a zvyšování povědomí mezi veřejností. Uzávěrka s rozpočtem 11,51 mil. eur je 22. října.

Vztah mezi telekomunikačními operátory podléhá stále ÚOHS

Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který vztah mezi telekomunikačními operátory svěřil do výhradní pravomoci Českého telekomunikačního úřadu a tedy mimo působnost Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). To má dopad na některá dřívější rozhodnutí ÚOHS, která takto vstupují znovu v platnost, např. ve věci pokut pro mobilní operátory.

Prezentace ze seminářů k financování projektů FP7

Prezentace ze seminářů k pravidlům a příkladům financování projektů 7. rámcového programu, které se konaly v červnu v Praze a Brně jsou ke stažení na webu CZELO.

IMP3rove: Bezplatné poradenství pro inovační management

Projekt IMP³rove jako součást iniciativy Europe INNOVA nabízí bezplatné poradenství v oblasti řízení inovací malým a středním ICT firmám. Nabízí se např. využití vícejazyčného automatického sebetestování. Respondenti obdrží výsledky srovnávající firmu s dalšími evropskými konkurenty a možnost bezplatné osobní konzultace.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé tři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039