VIP Direct
17.4.2007 vydání­ č. 119

ICT ve Strukturálních fondech II (Vít Skála)

ilustrativní obrázek V dnešním pokračování se zaměříme na rozbor programů a opatření týkajících se projektů realizovaných v hlavním městě Praze. V níže uvedeném přehledu jsou pouze ta opatření, která jsou přímo zaměřena na projekty ICT nebo v nich hrají samostatné ICT projekty významnou roli. V menší míře se mohou ICT uplatnit i v ostatních opatřeních, neboť podpora ICT se jako horizontální priorita line všemi programy....celý článek

Je východní Německo atraktivnější pro zahraniční investice než východní Evropa? (Markéta Polášková)

ilustrativní obrázek Deset německých měst loni požádalo o vypracování studie, která by porovnala východní Německo s potenciálními oblastmi pro investice ve střední a východní Evropě. Prioritou bylo analyzovat a srovnat podnikatelské prostředí ne z hlediska finančních nákladů, ale z hlediska přidané hodnoty – kvality infrastruktury, rozsahu výzkumných aktivit, úrovně vzdělání obyvatel a obecně kvality života....celý článek

VIP Telegraf

Google čelí žalobě a kupuje DoubleClick

V době, kdy Google čelí žalobě ze strany mediální společnosti Viacom (vlastník MTV), která údajně vlastní práva na více než 100 tisíc klipů umístěných na službě YouTube a požaduje odškodné přes 1 mld USD, uskutečňuje zároveň největší akvizici ve své historii. Za 3,1 mld USD kupuje největší světovou síť on-line reklamy DoubleClick. Hlavním akcionářem je investiční fond Hellman & Friedman, který jej před 2 lety koupil za asi třetinovou cenu.

Závěry konference Školství a průmysl IT: sňatky z rozumu

27.3. uspořádal měsíčník Inside netradiční konferenci Školství a průmysl IT: sňatky z rozumu. Ze závěrů konference např. vyplývá, že na překážku spolupráce mezi ICT průmyslem a vysokými školami je velká míra vzájemného nepochopení. Je zapotřebí vícezdrojové financování VŠ a také nefinanční spolupráce (freeware, poradní sbory, aj.). ICT průmysl bude podporovat stávající VŠ i zakládat nové. Zatímco firmy vyžadují vzdělání optimální vůči dané pozici, nikoli maximální, zástupci některých VŠ tento názor odmítají. Absolventům technických VŠ chybí především jazyky, týmová práce, prezentační dovednosti, morální vlastnosti, vůle a podnikavost.

Výsledky průzkumu korupce v ČR

Na přelomu října a listopadu loňského roku realizoval společnost Donath-Burson-Marsteller ve spolupráci s vydavatelstvím Fleet Sheet průzkum mezi politiky a manažery na téma korupce v ČR. Z více než 8 tisíc oslovených osob odpovědělo asi 1200 respondentů. Podle výsledků je korupce stejně rozšířená jako v roce 2001 v důsledku vysoké míry byrokracie a neetického chování úředníků. Úplatky nabízejí nejčastěji velké české firmy, především ve stavebnictví a u veřejných zakázek. K zamezení korupce navrhují respondenti nejčastěji přísnější zákony a postihy, vytvoření na polici nezávislého úřadu, dokumentovat na kameru každé jednání na úřadech, omezení byrokracie a lépe placené úředníky.

První Czech Point otevřen

Ministerstvo vnitra otevřelo první Czech Point na radnici Prahy 13, ke kterému přibude do konce dubna dalších 34 kontaktních míst. Cílem projektu je vytvoření univerzální podatelny, ověřovacího místa a informačního centra pro občany i firmy. Czech Pointy v této fázi poskytují ověřené výpisy z katastru nemovitostí, obchodního a živnostenského rejstříku. Po tříměsíčním pilotním projektu s náklady 6 mil. Kč budou další Czech Pointy provozovány na 1200 obecních úřadech v pověřených obcích, na poštách, v kancelářích HK, v notářských kancelářích atd. Jejich provoz se platí z příspěvku na výkon státní správy.

Za rok 2.5 miliónu .eu domén

Za první rok existence domény .eu bylo registrováno 2.5 mil. žádostí. Největší zájem je z Německa (31%), Británie (17%) a Holandska (12%). Doména .eu je v Evropě již třetí nejvýznamnější, počet domén je asi poloviční ve srovnání s doménou .org.

Internet Info kupuje Jagg

Pražská firma Internet Info, provozující např. informační služby Lupa, Měšec nebo Navrcholu, koupila od Patricka Zandla v internetové aukci za 33 tisíc Kč službu Jagg.cz. Obdoba americké služby Digg.cz umožňuje vytvářet a sdílet odkazy s komentáři upozorňující na zajímavé zdroje.

Výsledky průzkumů českého Internetu

Podle březnového průzkumu, který realizovala Sekce vydavatelů internetových titulů (SVIT) Unie vydavatelů ve spolupráci s ABC ČR, překročil loni objem placené internetové reklamy v ČR hranici 2 mld. Kč. Nárůst v roce 2007 se odhaduje na 16 % (ostatní média do 4%). Jiný průzkum agentury Markent ukazuje, že Internet v ČR běžně používá 2,9 mil. (38%) dospělých. 53% dospělých s ním naopak nemá žádnou zkušenost.

Proč banky neúčtují platby o víkendech?

Blogger, který si říká Wu, klade v jednom svém příspěvku logickou otázku a zkouší si na ni odpovědět. Vypínají na víkend banky své servery, takže se transakce nemůže vyřídit? Ukládají si na víkend peníze do ČNB kvůli úrokům? Nebo je v zákoně relikt z dob, kdy se transakce vykonávaly rukama zaměstnanců a nemohly být provedeny jindy než v pracovní den? Ptáme se také, odpoví někdo povolaný?

Zlatý erb: nejlepší weby měst a obcí

V 9. ročníku soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí zvítězily letos v kategorii měst Jablonec nad Nisou, v obcích Kondrac (okres Benešov) a v kategorii služeb tzv. "lokální MSSing" městské části Praha 6.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé tři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 2006-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039