VIP Direct
2.1.2007 vydání č. 115

ICZ: Informatizace zdravotnictví jako příležitost k evropským projektům

ilustrativní obrázek Společnost ICZ patří v ČR mezi nejvýznamnější systémové integrátory a prostřednictvím své divize zaměřené na zdravotnickou informatiku je jednou z vedoucích firem na domácím trhu nemocničních informačních systémů. O historii a aktivitách divize v oblasti vývoje a výzkumu jsem si povídal s jejím produkt manažerem Michalem Schmidtem. ...celý článek

Vzestup kreativní třídy (2)

ilustrativní obrázek Vliv kreativní třídy se stává ve společnosti dominantní. Pokud dokážeme pochopit hodnoty vyznávané jejími členy, budeme lépe umět reagovat na společenské změny a odhadnout budoucnost našich pracovních i osobních životů. Florida v knize nehraje roli advokáta a netvrdí, že všechny změny související s jejím rostoucím ekonomickým vlivem mají pozitivní dopad na celou společnost. ...celý článek

Role univerzit pro rozvoj znalostních regionů

ilustrativní obrázek Podle zadání Evropské asociace univerzit (EUA) realizovala loni švýcarská firma Reichert Consulting kvalitativní průzkum a studii porovnávající inovační prostředí a roli univerzit pro rozvoj znalostních regionů v Manchesteru, Barceloně, Brně a dánsko-švédské aglomeraci Oresund. Pro potřebu transatlantického srovnání byl do průzkumu zařazen i kanadský Montreal. ...celý článek

Pro čtenáře VIP

PF 2007 aneb posviťme si společně...

Do nového roku 2007 vám přejeme hodně zdraví a v osobním i pracovním životě oči otevřené pro tu pravou chvíli. PF 2007 (65 kB).

Máte rádi dobré víno?

Dejte nám prosím vědět, co se vám líbí a nelíbí na současné podobě newsletteru. V souvislosti s 11-letým výročím VIP a přechodem newsletteru VIP Direct na grafickou podobu vás prosíme o spolupráci při jeho dalším směrování. Vyplnění jednoduché online ankety vám zabere jen pár minut a nám pomůže přizpůsobit newsletter lépe vašim potřebám. Průzkum je anonymní, ale ti, kteří uvedou e-mailovou adresu, mohou získat jedno ze tří vybraných vín. Podívejte se, jakých.

VIP Telegraf

1. ICT výzva 7. rámcového programu otevřena

Rada EU schválila před Vánoci 7. rámcový program na podporu vědy, výzkumu a vývoje na léta 2007-2013 s celkovým rozpočtem přes 50 mld eur, z toho více než 9 mld věnovaných na ICT v části Cooperation. V této tématické oblasti byla otevřena 1. výzva pro návrhy projektů s uzávěrkou 8. května 2007 a s rozpočtem přes 1 mld eur zahrnující např. všudypřítomné sítě, bezpečnostní řešení, robotiku, digitální obsah, zdravotnické systémy a aplikace pro integraci menšin.

Od ledna též 728 mil. eur pro ICT v programu CIP

Vedle 7. rámcového programu EU vstupuje od ledna v platnost rovněž Program na podporu konkurenceschopnosti a inovací (Competitiveness and Innovation Programme, CIP) s celkovým rozpočtem 3.6 mld eur na léta 2007-2013. Z toho 728 milionů je věnováno jen na podporu ICT politik (tato část CIP nahrazuje předchozí programy eTEN a eContent) a zahrnuje např. financování celoevropských elektronických služeb a produkci digitálního obsahu v jazycích EU s principem spolufinancování veřejnou a privátní sférou.

Snížení cen za domény .cz a .eu

Sdružení CZ.NIC snižuje od 1.1.2007 velkoobchodní cenu ročního registračního poplatku za doménu .cz z 500 na 400 Kč a očekává její další pokles v souvislosti s převedením technické správy národní domény na CZ.NIC na podzim 2007. Od nového roku se snižují též poplatky za držení domény .eu z 10 na 5 euro.

Vítězem Internet Effectiveness Awards 2006 je Baťa Domů

Economia OnLine vyhlásila výsledky 2. ročníku své soutěže Internet Effectiveness Awards o nejefektivnější internetová řešení a invenci při využití Internetu (viz VIP Direct #110). Hlavní cenu získal prodejní portál Baťa Domů (též vítěz kategorie B2C). Dále uspěly systém prodeje Škoda Auto (B2B), systém pojištění České pojišťovny (bankovnictví a finance), prodejní portál CK Fischer (cestovní ruch), konfigurátory a správa prodejního programu Volkswagen (auto-moto), kampaň T-Mobile (telekomunikace), portál Sparta Praha (zábava), kampaň SAP ČR (marketingový počin), web Dobrý skutek (charita a nadace) a portál Skladuj (malé invenční projekty).

Stát převzal od firmy Kapsch systém pro výběr elektronického mýta

Stát formálně převzal od firmy Kapsch systém pro výběr elektronického mýta, které budou na dálnicích a rychlostních komunikacích platit nákladní vozidla a autobusy s hmotností 12 tun a více. K 29.12. bylo aktivováno 65 tisíc jednotek, celkem se očekává registrace až 80 tisíc řidičů. Mýtné se zatím bude platit asi na 970 km dálnic a rychlostních silnic v ČR s průměrnou sazbou 4,05 Kč za kilometr.

Microsoft doporučuje český antivirus AVG pro Windows Vista

Česká firma Grisoft je jedním ze čtyř dodavatelů antivirového software, který Microsoft doporučuje ve svém tzv. Centru zabezpečení operačního systému Windows Vista. Podpora se týká i bezplatného antivirového systému AVG Anti-Virus Free Edition 7.5. Systém chrání proti široké škále internetových hrozeb, mezi něž patří viry, trojské koně, nevyžádané reklamy, dialery, červy a nástroje pro odposlech citlivých údajů. Anglická verze Windows Vista má být k dispozici zákazníkům a malým firmám jako samostatný produkt nebo předinstalovány v nových počítačích od 30. ledna, česká verze pak koncem února 2007.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé tři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou dávány k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové


FIRST Innovation Park © 2006-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 053