VIP Direct
13. 11. 2006 vydání č. 113

Inovační manifest bez zbytečných řečí

ilustrativní obrázek "Je třeba okamžitě a od základu změnit způsob, jak většina evropských zemí financuje univerzity, jak zdaňuje investice, spravuje patenty a reguluje pracovní trh," zdůrazňuje šéfredaktor Science|Business a předkládá nezávislý liberální pohled na to, co je třeba změnit pro podporu inovací a přiblížení podnikání, vědy a výzkumu. Inovační manifest přináší ve čtyřech částech devět doporučení. ...celý článek

Bez kyslíku aneb víc než jen hezké obrázky

ilustrativní obrázek Na českých televizních kanálech jsme měli v poslední době často možnost sledovat bublinky v modré vodě se stoupající dvojicí nebo s třepotajícími se ptačími křídly. Musím říct, že ta reklama se mi moc líbí. Má dokonalé zpracování a pro komunikaci revolučně nového produktu nebo značky je velmi působivá. Kdybych jako cizinec přijel do ČR, určitě bych se o nabídku O2 začal zajímat. ...celý článek

Instinkty: Plavba Mirka Jiráska

ilustrativní obrázek Rodák z Liberce a absolvent stavební fakulty ČVUT dnes žije v kanadském Montrealu. Jeden z návštěvníků našich First Tuesday akcí se hodlá zúčastnit závodu 30 lodí z celého světa, jejichž posádky (dvojice), sledováni satelitem, veslují přes Atlantik. Celý projekt mj. pomáhá nevyléčitelně nemocným dětem, v ČR podporuje malou Šárku Kališovou. ...celý článek

Pomůžete nám k lepšímu VIP?

ilustrativní obrázek V souvislosti s 11-letým výročím VIP a přechodem newsletteru VIP Direct na grafickou podobu vás prosíme o spolupráci při jeho dalším směrování. Vyplnění několika jednoduchých otázek vám zabere jen pár minut a nám pomůže přizpůsobit newsletter lépe vašim potřebám. Průzkum je anonymní, ale ti, kteří uvedou e-mailovou adresu, mohou získat jeden ze tří stylových dárků pro potěšení hmatu, zraku, čichu i chuti. Čtenářská anketa potrvá do poloviny prosince. ...celý článek

Zveme vás

European ICT Brokerage Event, 29.-30. ledna, Istanbul

Koncem ledna se koná v tureckém Istanbulu celoevropská ICT konference zaměřená na networking a výběr partnerů pro návrhy projektů podávaných do 1. IST výzvy 7. rámcového programu. Účast je bezplatná a hostitel navíc poskytuje až 10 českým účastníkům na své náklady tři noci ve 4* hotelu, dva obědy, gala večeři a transfery z letiště. Přihlášky k představení záměru FP7 projektu (rádi s ním pomůžeme) se přijímají do 1. prosince. Přednostní účast pro členy FIRST Innovation Park.

Oznámení členů FIRST Innovation Park

Grafton Recruitment: IT specialists wanted!

We are a leading recruitment company on the market with 7 offices around the Czech Republic. Due to a continuous growth of IT market in Brno, Grafton is helping set up new IT companies coming to Brno. Currently we are looking for a number of skilled IT professionals in various areas: IT administration (Windows/Unix), Networking (LAN/WAN, Cisco), Programmers (C++, .NET, Java), Navision Consultants and Programmers, ERP Specialists (mainly SAP), IT Quality Managers and IT Project Managers. General requirements - university degree in IT, very good command of English, minimum 2 years on similar positions, relevant IT skills. For more information, please, contact Michal Toman.

VIP Telegraf

Wiki publikace Marketing 2.0 od Advertures k veřejné diskusi

Celosvětový náklad novin dosáhl letos největšího poklesu (vrchol pochází z roku 1987), pokračuje trvalý sestup poslechovosti hudebních rádií (tento rok o dalších 8,5 %) a také televize měla v letošním červnu celosvětově nejslabší sledovanost v historii. Vedení online marketingové agentury Advertures publikovalo white paper Marketing 2.0, v němž se v návaznosti na trendy webu 2.0 zabývá proměnami, které se vlivem technologií odehrály v marketingu za posledních 15 let, a zamýšlí se např. nad tím, jaká bude pozice marketingové nebo reklamní agentury a role reklamy samotné. Publikace založená na wiki umožňuje každému ji měnit, doplňovat a diskutovat s ostatními. Text na Lupě kriticky komentuje její šéfredaktor Aleš Miklík.

Tři rozhodnutí odstupující vlády k ICT

Odstupující vláda Mirka Topolánka schválila návrh ministra Langera na zrušení ministerstva informatiky k 1.1.2007 novelou kompetenčního zákona (k níž ODS potřebuje většinu ve sněmovně). K tomuto datu také končí platnost Státní informační a komunikační politiky (strategie eČesko) vytvořené za ministra Mlynáře. Dokument zatím nemá nástupce a není ani známo, že by na něm někdo pracoval. Vláda též změnila koncepci Komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS) tak, že resorty by neměly mít již možnost budovat své vlastní (s výjimkou obrany a vnitra). Na centralizované řešení KIVS má být do konce roku vypsáno nové výběrové řízení. Do Rady ČTÚ vláda jmenovala Petra Štěpánka, který dříve působil v Radě pro rozhlasové a TV vysílání (byl odvolán sněmovnou po prohrané arbitráži s CME ohledně zmařené investice do TV Nova).

Nové centrum Microsoft pro Windows Mobile v Praze

Od ledna 2007 má dle Inside Weekly provozovat Microsoft v Praze nové celoevropské centrum pro podporu mobilních technologii. Bude se zabývat především operačním systémem Windows Mobile: technickou, vzdělávací a marketingovou podporou pro mobilní operátory, výrobce telefonů, softwarové vývojáře a firemní zákazníky. V počáteční fázi má v centru pracovat kolem 15 specialistů.

Portál Centrum strategickým partnerem Skype

Po strategickém partnerství mezi ICQ a Atlasem (viz VIP Direct #112) ohlásil portál Centrum partnerství se společností Skype. Její stejnojmenný produkt je nejrozšířenějším software pro internetové telefonování - zdarma mezi aplikacemi, za velmi nízké sazby na pevné nebo mobilní linky. Skype umožňuje též konferenční hovory (do pěti osob), chat, videohovory, posílání souborů nebo SMS. 136 mil. uživatelů po celém světě (s růstem asi 250 tisíc denně) využívá jeho lokalizaci do 27 jazyků včetně češtiny. Bonusem pro prvních deset tisíc uživatelů Centra, kteří si Skype stáhnou, je hodnota 51 eurocentů pro bezplatné volání (např. 22 minut na opevné linky v ČR).

Výsledky 7. ročníku Technology Fast 50 Central Europe

Poradenská společnost Deloitte vyhlásila výsledky 7. ročníku své soutěže Technology Fast 50 Central Europe - nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Letos zvítězili polští Blue Media (systémový integrátor, růst obratu za posledních pět let 7591 %) a Travelplanet.pl (7379 %) před českým Internet Mall (3945 %). V první dvacítce se dále z ČR umístily 6. Cleverlance Enterprise Solutions, 15. Adastra, 16. Web Design Factory, 18. Aaron Group a 19. Logos. V kategorii Rising Stars (růst obratu jen za poslední 3 roky) má ČR mezi zveřejněnou devítkou dva zástupce – Invia.cz (3.) a Symbio Digital (8.). Zvítězila maďarská firma Alerant Information Technology.

Novela zákona o některých službách informační společnosti

V srpnu vstoupila v platnost novela zákona o některých službách informační společnosti, která mění pravidla rozesílání elektronické reklamy stávajícím zákazníkům internetových obchodů. Zatímco předchozí úprava vyžadovala výslovný souhlas každého adresáta se zasíláním informací, novela dělí zákazníky na dvě skupiny. Potenciální zákazníci (ti, kteří u prodejce dosud nenakupovali) musejí i nadále dát k zasílání nabídkových mailů výslovný souhlas. Stávající zákazníci však mohou obdržet nabídku i bez předchozího souhlasu, avšak musí mít možnost zasílání reklamních mailů odmítnout.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé tři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou dávány k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové

FIRST Innovation Park © 2006 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 053