Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
30.12.2008 vydání­ č. 137

PF 2009

ilustrativní obrázek Jako inspiraci zatím nabízím následující video o tom, jak by mohla vypadat v dnešní době studentská práce mapující určité téma. A nejen studentská. Třeba to zaujme i ty, kteří spolupracují např. na strategických projektech, kde je třeba sbírat a kombinovat znalosti a náměty více lidí např. za projekt, školu, město nebo region....celý článek

Výsledky terénního průzkumu ICT v Jihomoravském kraji

ilustrativní obrázek Závěrečná zpráva z terénního průzkumu firem pro formulaci Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje 3 pokrývající 41 ICT firem je kvalitně zpracovaným dokumentem s mnoha cennými informacemi, který stojí za pozornost. Níže vybírám několik závěrů, které můžeme s naší firemní zkušeností potvrdit....celý článek

Jaké bylo pražské semifinále European Venture Contest?

ilustrativní obrázek 259 inovačních firem z více než 700 přihlášených bylo vybráno z 24 zemí do sedmi semifinálových klání soutěže European Venture Contest, která se na podzim postupně konala v Bruselu, Stuttgartu, Linzi, Kodani, Pamploně, Eindhovenu a v listopadu též v Praze. Každé z nich poslalo do finále tři nejslibnější hi-tech firmy a vítěz si z barcelonského finále odnesl hlavní cenu 90 tisíc eur. Jak to dopadlo v Praze?...celý článek

VIP Telegraf

Brněnský Webnode druhým nejlepším start-upem na LeW

Internetový projekt Webnode brněnské firmy Westcom získal druhé místo ve finále soutěže start-upů na pařížské konferenci o web technologiích LeWeb. Bezplatná služba na interaktivní tvorbu webů pro laické uživatele byla spuštěna v lednu 2008 a od té doby si účet zaregistrovalo přes 200 tisíc zájemců (nejvíce z USA, Španělska a Číny).

ICZ kupuje Delinfo

ICZ oznámilo akvizici brněnské firmy Delinfo, která se specializuje na výzkum, vývoj a realizaci speciálních informačních a geografických systémů a na řešení problematiky ochrany informací, a jejímž hlavním zákazníkem je Armáda ČR. V Brně je již divize ICZ zaměřená na zdravotnickou informatiku.

Celoevropská konference Science beyond Fiction (FET) v Praze

21.-23. dubna se uskuteční v Praze celoevropská konference a výstava Science beyond Fiction se zaměřením na Future and Emerging Technologies (speciální ICT část 7. rámcového programu) podporující základní výzkum. Příklady témat - od virtuálních neuronů k architektuře mozku, IT inspirovány biochemií, komplexní adaptivní systémy, výpočty jdoucí za hranice současného hardware, Moorův zákon a fyzikální limity. Uzávěrka pro přihlášky vystavovatelů a pro návrhy sekcí byla prodloužena do 9.1.

Brněnský MUFIN umí vyhledávat v multimediálních datech

Tým Fakulty informatiky Masarykovy univerzity pod vedením prof. Zezuly vyvinul unikátní systém MUFIN pro vyhledávání v multimediálních datech. Na rozdíl od současných vyhledávačů umí porovnávat obsah obrázků, zvuků nebo videozáznamů na základě vlastností (u obrázku barevné spektrum, textura nebo rozložení tvarů) a hledat např. podobné DNA sekvence a otisky prstů nebo rozpoznávat obličeje a odhalovat plagiáty autorských děl. Tým získal jako první v ČR cenu IBM Shared University Research a systém si lze vyzkoušet na 50 mil. fotek z Flickru.

4. ICT výzva FP7 otevřena

4. ICT výzva 7. rámcového programu byla oficiálně otevřena s uzávěrkou 1. dubna a s orientačním rozpočtem 801 mil. eur. Zahrnuje např. budování důvěryhodné infrastruktury, robotiku, bezdrátové sítě, internetové služby, digitální obsah, podporu mobility nebo integraci minorit. Oficiální prezentace k výzvě zde.

Jak úspěšně vyjednat s Evropskou komisí podmínky projektu

Oborová kontaktní organizace KAMPUS vydala příručku pro navrhovatele a řešitele projektu 7. rámcového programu Vyjednávání o podmínkách uzavření grantové dohody s Evropskou komisí, která je volně ke stažení.

Průzkum kvality broadbandu od Cisco

Podle průzkumu firmy Cisco poroste provoz na IP sítích každý rok o 46% a v roce 2012 dosáhnou přenosy ročního objemu, který odpovídá stažení 125 mld DVD filmů za měsíc. Již nyní představuje video sdílené na internetu (nikoli P2P) až 31%. Podle studie, která posuzovala kvalitu broadbandu podle propustnosti pro download a upload a zpoždění, patří kvalita broadbandu v ČR na 19. místo ze 42 zemí. Hodnocení vychází z výpočtu, který dává těmto třem kategoriím různou váhu na základě jejich důležitosti pro využívání sady běžně užívaných aplikací dnes a v budoucnu.

Dvě novinky z CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC oznámilo, že pod národní doménou nebude zatím možné registrovat domény s českou diakritikou. Proti jejich zavedení se v průzkumu postavilo 81% oslovených organizací a dvě třetiny individuálních uživatelů. Správce národní domény také doplnil centrální registr o systém správy domén. Držitelé domén tak nyní mohou zablokovat údaje o svých doménách, kontaktech a DNS, jejichž změny nebude možné provádět přes registrátora.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každých pět týdnů e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členovéFIRST Innovation Park © 1999-2009 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039