Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
21.4.2008 vydání­ č. 132

Sociální web služby pro neziskový sektor

ilustrativní obrázek Hledáte inspiraci pro vývoj web 2.0 služeb? Vedle dravých start-upů můžete najít zajímavé tipy i v neziskovém sektoru. Na několik jsem narazil na webu londýnského Social Innovation Camp, kde se úvodem dubna v diskusích cizelovaly nápady a na závěr pak hodnotily a odměňovaly ty nejlepší projekty. ...celý článek

Inovační špička ledovce (Otakar Fojt)

ilustrativní obrázek Teprve šikovní doktorandi se stávají tvůrčím základem vědeckého výzkumu a teprve určitá část výsledků vědeckého výzkumu je vhodná ke komercializaci. Zdá se mi, že současné aktivity jsou zaměřeny na nastavování pravidel pro ty, kteří se dostali na vrchol. A byl bych raději, kdyby se připravoval horský průvodce umožňující, aby se co nejvíc průkopníků dostalo na pomyslné inovační hoře co nejvýš. ...celý článek

Doporučujeme

Eastern European eGovernment days 2008

je již 6. ročníkem mezinárodního setkání odborníků, které se pořádá z iniciativy Rakouské počítačové společnostiza podpory rakouské federální vlády. Za ČR konferenci již po třetí spolupořádá EPMA -Agentura pro evropské projekty a management nyní pod záštitou ministra vnitra Ivana Langera, pražského primátora Pavla Béma a s podporou kraje Vysočina. 22.-25.4. se do Prahy sjede více než 200 evropských odborníků na eGovernment, včetně ministrů a vedoucích vládních činitelů, aby podpořili výměnu zkušeností v rámci EU. Program akce zahrnuje 22 sekcí a 4 nezávislé projektové workshopy.

VIP Telegraf

ČSOB testuje mikroplatební systém PaySec

Československá obchodní banka testuje vlastní mikroplatební systém PaySec, která má fungovat podobně jako globálně nejúspěšnější PayPal. Úvodem května má být k dispozici pro klienty všech bank a během léta jej mají začít nabízet i-obchody Aukro.cz, i-legalne.cz, kosmas.cz, lekarna.cz, letuska.cz, StudentAgency nebo Ticketstream. Dříve existující mikroplatební systémy v ČR musely svoji činnost ukončit vzhledem k tomu, že podle nového zákona o platebním styku mohla být provozovatelem v ČR pouze banka.

Studie APEK o platebních metodách

Asociace pro elektronickou komerci realizovala průzkum Platební metody v ČR, který se zabýval způsoby plateb za zboží a služby v prostředí českého Internetu. Nejrozšířenější zůstává stále dobírka, kterou volí zákazníci v 70-80 % případů (v západním světě je až na třetím místě s podílem cca 12 %). Dále je nejvíce využíván převod na účet a platba na výdejním místě. Poslední dobou roste počet nákupů na splátky. Platební karty a platební brány mají jen asi 10% podíl, i když by jim daly přednost 4/5 všech zákazníků.

Warburg Pincus koupil po Centru i Atlas

Americký investiční fond Warburg Pincus, který nedávno získal většinový podíl v provozovateli portálu Centrum.cz, koupil 100 % akcií jeho konkurenta Atlas. Centrum a Atlas mají asi 4 mil. uživatelů v ČR (po Seznamu nejvíce) a 1,4 mil. na Slovensku (jednička na trhu). Předsedou představenstva byl jmenován Pavel Mucha. O podrobnostech spojení obou portálů informuje web Spojeno.

IBA Group rozšiřuje své vývojové centrum v Brně

IBA Group, s více než 2000 zaměstnanci jeden z největších poskytovatelů IT služeb ve východní a střední Evropě, rozšiřuje své vývojové centrum v Brně. Dceřiná společnost IBA CZ vytvoří v Brně 50 nových pracovních míst pro softwarové vývojáře a další IT odborníky, kteří budou vyvíjet produkty a řešení převážně za použití na IBM technologií, Java EE aj. Centrála společnosti je v Praze, brněnské centrum bylo vytvořeno v roce 2005.

Nová asociace v ČR na podporu videoformátu Blu-ray

Asociace Blu-ray Forum.cz bude v ČR hájit zájmy videoformátu Blu-ray . Založily ji mj. firmy Samsung, Sony a BrickBox Multimedia. Asociace na podporu Blu-ray Disku zatím vznikly pouze v Německu, Francii, Itálii a Španělsku. Blu-ray umožňuje ukládat data na discích ve větší hustotě, a tím i ve větším rozlišení. Nabízí tak ostřejší a jasnější obraz i zvuk než dosavadní technologie, nelze je však přehrávat ve starších přehrávačích DVD. Nosič BD ve dvouvrstvém provedení může pojmout až 50 GB informací.

Kratší Invex začne dřív a společně s Interkamerou

Veletrhy Invex a Digitex budou letos o den kratší a začnou již 6. října doplněny výstavou Interkamera. Loni vykázal veletrh úbytek asi 25 tisíc lidi, avšak odborné dny zaznamenaly 10 % růst návštěvnosti.

Microsoft zveřejnil specifikace formátů Office

Microsoft zveřejnil specifikace binárních formátů pro soubory aplikaci Word (doc), Excel (xls) a PowerPoint (ppt). Uvolněné specifikace zahrnují formáty používané aplikacemi od Office 97 až po současné Office 2007. Vývojáři tak již nepotřebují příslušné licenční smlouvy a mohou formáty volně implementovat do svých aplikací.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členovéFIRST Innovation Park © 1999-2008 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039