Pokud se Vam obsah nezobrazuje spravne, pouzijte verzi z naseho webu

V.I.P. DIRECT
VIP Direct
21.11.2007 vydání­ č. 127

Vzestup kreativní třídy (8)

ilustrativní obrázek V osmém pokračování o knize Richarda Floridy The Rise of the Creative Class se věnujeme významu geografického umístění. Jak se rozhodujeme, kde žít a pracovat? Na čem nám opravdu záleží, když děláme tato životní rozhodnutí? Jak se časem měnila a proč?...celý článek

Přechod na digitální vysílání z pohledu televizního diváka (Michal Šedivý)

ilustrativní obrázek Digitalizace televizního vysílání je v současnosti jednou z nejproblematičtějších kauz v oblasti ICT v ČR. Samotný průběh změny, kterou můžeme označit za přelomovou, bohužel doprovází - pro naši veřejnou správu často typická - nedůslednost. Mj. o rozdílech mezi informační kampaní u nás a v UK a o okolnostech příchodu digitalizace do ČR pojednává studie Jana Kálala....celý článek

Sklady na peníze začínají blogovat

ilustrativní obrázek Uvidíme, zda tento stav změní internetová mBank, která od roku 2000 působí v Polsku a v nejbližších týdnech se chystá vstoupit na český trh. Jejím většinovým akcionářem je Commerzbank, jedna z největších bank v Německu, zastoupená ve více než 40 zemích. V čem se má lišit, si můžete přečíst u Adama Zbiejczuka, kterého mBank angažovala na pozici prvního bankovního blogera v ČR....celý článek

Zveme vás

Od aplikovaného ICT výzkumu k podnikatelské příležitosti

Další seminář Gate2Start, který je součástí série akcí v Německu, Belgii, Řecku a ČR v rámci iniciativy INNOVA Europe, pořádáme ve čtvrtek 29.11. od 14.00 hod v Technologickém inkubátoru pro pracovníky aplikovaného ICT výzkumu včetně studentů a pro zástupce začínajících ICT firem, kteří mají zájem dozvědět se o možnostech a úskalích komercionalizace výsledků aplikovaného výzkumu, naučit se prezentovat svůj projekt potenciálním partnerům nebo investorům, individuálně konzultovat a získat užitečné kontakty a aktuální informace o možnostech podpory z EU programů. Vystoupí mj. Oliver Gajda z Europe Unlimited a Jan Kudera z Cash Reform Group. Poslední volná místa, registrace nutná.

VIP Telegraf

Cleverlance kupuje AEC

Cleverlance Enterprise Solutions koupila brněnskou firmu AEC, čímž rozšířuje svou nabídku o bezpečnostní služby (např. audity, penetrační testy a outsourcing řešení bezpečnosti IS). Antivirové produkty AEC byly oceněny např. ve VirusBulletinu 100%, Advanced Plus nebo Virus Comparative. Letošní obrat Cleverlance ve výši cca 520 mil. Kč a AEC ve výši 80 mil. Kč má příští rok vzrůst na celkových 750 mil. Kč s celkovým počtem zaměstnanců 520. Rozvoje AEC produktů bude převeden do dceřiné firmy TrustPort, kterou povede většinový vlastník a stávající ředitel AEC Jiří Mrnuštík. Značka AEC bude zachována min. po dobu 1-2 let.

3TS Capital Partners a Cisco založily nový investiční fond pro střední Evropu

3TS Capital Partners, jeden z mála aktivních investorů v oblasti hi-tech ve střední a východní Evropě, a Cisco Systems založily nový investiční fond Technology in Central and Eastern Europe S.C.A. SICAR (3T'Cisco Growth Fund III) s více než 200 mil. eur zaměřený primárně na rostoucí ICT a mediální firmy v regionu. Vedle Polska, ČR, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Estonska, Lotyšska, Litvy, Rumunska a Bulharska bude nový fond sledovat rychle rostoucí malé a střední firmy také v Chorvatsku, Srbsku, Turecku a na Ukrajině.

Fakulta IT na VUT v Brně otevřela nový unikátní kampus

Fakulta informačních technologií VUT v Brně otevřela nový kampus v areálu bývalého karteziánského kláštera v Králově Poli. Rekonstrukce historických budov kláštera a dostavba nových objektů stála přes 700 mil. Kč a stala se stavbou roku 2006 v Jihomoravském kraji. Součástí jsou i stravovací a ubytovací prostory a kulturní centrum Starý pivovar, kde se nachází galerie, klub a menší multimediální sál.

O VIP Direct

CO TO JE

E-newsletter obsahující výběr posledních příspěvků Virtuálního inovačního parku (VIP) - informační služby, kterou provozujeme již od roku 1995. Je zasílán každé čtyři týdny e-mailem více než 8 tisícům odběratelů. V každém vydání najdete stručný přehled s odkazem na konkrétní web adresu a další aktuality týkající se rozvoje informační společnosti a ekonomiky (některé texty nejsou na webu publikovány).

KOPÍROVÁNÍ V PLNÉM ZNĚNÍ DOVOLENO

Považujete-li VIP Direct za užitečný pramen informací, budeme rádi, když tuto zprávu (bez úprav) přepošlete svým kolegům nebo známým. Uvítáme rovněž vaše náměty, tipy a kritické připomínky. Pro komunikaci s námi používejte výhradně adresu uvedenou v následující patičce.

CHRÁNÍME VAŠE SOUKROMÍ

Nehodláme VIP Direct zneužívat k zasílání reklamních zpráv nebo jiných forem spamu. Chráníme vaše soukromí - vaše adresy nejsou k dispozici třetím stranám.


Vydává
FIRST innovation park

Naši členové
FIRST Innovation Park © 1999-2007 | e-mail: vip@park.cz | tel: 541 143 039